P1170426lasteaed-banner (3)lasteaed-banner (6)P1170415lasteaed-banner (1)lasteaed-banner (2)lasteaed-banner (4)P1170414P1170406P1170422lasteaed-banner (5)
Asud siin: Algus > Kodukord

VÕHMA LASTEAED MÄNGUVESKI KODUKORD


Võhma lasteaed Mänguveski (edaspidi “Lasteasutuse“) kodukord ja LISA 1 on kinnitatud Koolieelse lasteasutuse seaduse § 9² lõike 1 alusel hoolekogu otsusega hoolekogu koosoleku protokoll 30.09.2020, nr 4

1. Üldsätted


1.1.Kodukord lähtub koolieelse lasteasutuse seadusest, tervisekaitsenõuetest koolieelsetele lasteasutustele, riiklikust õppekavast, lastekaitseseadusest, korrakaitseseadusest ja haldusmenetluse seadusest.
1.2.Kodukord ei sätesta neid asjaolusid, mis on ära kirjeldatud muudes õigus- ja haldusaktides.
1.3.Kodukord on avalikustatud lasteaia kodulehel ning on välja pandud rühma stendidele.
1.4.Kodukord on lastele, vanematele ja lasteasutuse töötajatele täitmiseks kohustuslik.
1.5.Kodukorras esitatakse:
1.5.1. Lapse saabumine ja lahkumine, lapse puudumine, puudumisest teavitamise kord
1.5.2. Lapse arengu, tervise ja heaolu toetamine
1.5.3. Riietumine
1.5.4. Mänguasjad
1.5.5. Turvalisuse tagamine
1.5.6. Toitlustamine ja lasteaia tasu
1.5.7. Koostöö
1.6.Kontaktid:
1.6.1. Aadress Veski 11, 70602 Võhma, Viljandimaa
1.6.2. Direktor Asta Laas 437 7467; +3725219194; e-post asta@vohma.ee
1.6.3. Lasteaia üldtelefon - 437 7347

2. Lapse saabumine ja lahkumine, lapse puudumine, puudumisest teavitamise kord:

2.1.Lasteaed on avatud E-R kl 7.00-18.00.
2.1.1. Uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale eelneval tööpäeval on lasteaia lahtiolekuaega lühendatud kolme tunni võrra.
2.1.2. Riiklikel pühadel on lasteaed suletud.
2.1.3. Lasteaed on avatud üksteist kuud aastas.
2.1.4. Suvekuudel on Põhja- Sakala vallas avatud valverühmad.
2.2. Võhma LA Mänguveski võetakse lapsi alates 1.5 vanuselt direktorile kirjutatud avalduse alusel.
2.3. Lapse esmakordselt lasteaeda tulles palume leida aega lapse harjutamiseks lastekollektiiviga. Sõltuvalt lapsest on harjumise aeg erinev.
2.4. Lapsevanem informeerib rühma õpetajat kirjalikult lapse terviseseisundist tulenevatest eritingimustest.
2.5. Soovitav on, et koolieelik (6-7 a laps) puuduks lasteaiast võimalikult vähe, et omandada kooliminekul eeldatav koolivalmidus.
2.6. Lapsevanem toob lapse lasteaeda hiljemalt kl 8.15.või muul ajal, kuid nii, et see ei segaks lasteaia päevakava. Lapsele tullakse järgi hiljemalt 15 minutit enne tööpäeva lõppu.
2.7. Rühmadesse sisenemine ja väljumine toimub rühmale lähima välisukse kaudu.
2.8. Lapsevanem annab lapse isiklikult üle rühmas olevale lasteaia töötajale ning järele tulles võtab lapse vastu lasteaia töötajalt. Pärast lapse üleandmist lapsevanemale vastutab lapse eest nii lasteaia territooriumil kui ka vanematega toimuvatel ühistegevustel lapsevanem.
2.9. Last ei anta üle alkoholi- või narkojoobe kahtlusega vanemale või volitatud isikule. Rühma töötaja informeerib tekkinud olukorrast lastekaitsespetsialisti ja direktorit ning vajadusel ka politseid.
2.10. Lasteaia töötajal on õigus laps üle anda ainult tema vanematele või eelnevalt teavitatud volitatud isikule.
2.11. Alaealisele antud volitus esitatakse rühma õpetajale iga õppeaasta algul lapsevanema poolt kirjalikult allkirjastatuna. Kui midagi muutub, on vanema kohus sellest koheselt lasteaeda teavitada. Lasteaia töötajal on õigus põhjendatud kahtluse korral lapse turvalisuse huvides keelduda lapse üleandmisest volitatud isikule. Olukord lahendatakse juhtumipõhiselt.
2.12. Kui lapsele ei ole lasteaia lahtioleku ajal järele tuldud, proovib töötaja lapsevanemaga või volitatud esindajatega veel tund aega ühendust saada, teavitades sellest direktorit. Ühenduse ebaõnnestumisel teavitab rühma töötaja lastekaitsetöötajat ja politseid lasteaeda jäetud lapsest ja järgnevalt toimitakse ametnike korralduste järgi.
2.13. Lapsevanem teavitab rühma töötajaid/asutust võimalikult kiiresti lapse puudumisest ja puudumise kestvusest telefoni vm kanalite kaudu. Teavitamine toimub hiljemalt puudumise päeva hommikul enne kella 7.30-t.


3. Lapse arengu, tervise ja heaolu toetamine:

3.1. Lasteasutuse töötajad loovad lasteasutuses füüsilise ja psühhosotsiaalse keskkonna, mis on ohutu, turvaline ja pakub lastele erinevaid mängu-, õpi- ja loovtegevuse ning kehalise aktiivsuse edendamise võimalusi.
3.2. Lapse arengu tagamiseks on lasteasutuse ja perekonna vahel vajalik tihe koostöö, mis lähtub headest kommetest ja tavadest.
3.3. Üks kord aastas toimub lapsevanemaga arenguvestlus, mis on kohustuslik vastavalt riiklikule õppekavale. Lapsevanemad osalevad lasteaia poolt korraldatavates ühistegevustes ja koosolekutel.
3.4. Lapsevanem on kohustatud pöörduma lapse arengu toetamiseks ja parimate arengutingimuste kavandamiseks Rajaleidja keskusesse või teiste lasteaia arvates vajalike spetsialistide poole, kui lasteaed hindab seda vajalikuks.
3.5. Esmakordselt last lasteaeda tuues informeerib lapsevanem direktorit kirjalikult lapse terviseseisundist tulenevatest eritingimustest.
3.6. Lasteaeda tuleb ainult terve laps, kuna haige laps nakatab teisi lapsi ja lasteaia töötajaid.
3.7. Seadusega on keelatud anda lasteaeda kaasa ravimeid ja lubada neid lapsel iseseisvalt võtta. Erandjuhtumite puhul (astma, allergia jms) on esitab vanem raviarsti poolt kinnitatud ettekirjutuse direktorile.
3.8. Lapse lasteaias haigestumisel või vigastuse korral võetakse lapsevanemaga ühendust esimesel võimalusel. Vajadusel helistatakse kiirabisse.
3.9. Nakkushaiguse korral teavitab direktor nakkusohust terviseametit ja lapsevanemaid, nimetamata seejuures nakkuskahtlustega laste nimesid.
3.10. Laps peab viibima iga päev sõltuvalt ilmastikutingimustest 1–2 korda õues.
3.11. Päevakava:
7.00 - 8.15 laste saabumine, vabamäng
8.30 hommikusöök
8.50 -11.40 õppetegevused ja mängud nii ruumides kui õues, vabategevus
11.30-12.30 lõunatamine (sõimel varem ja aedadel hiljem)
12.30-14.45 tegevused, ettevalmistused lõunauinakuks, lõunauinak/puhkeaeg (sõimel varem ja aedadel hiljem)
15.30 õhtuoode
16.00-18.00 laste õppe- ja vabategevused, mäng, kojuminek (lapsele järeletulek hiljemalt 17.45)


4. Riietumine:


4.1. Laps tuleb lasteaeda pestult ja kammitult, juuksed vajadusel kinnitatud.
4.2. Vanem tagab, et lapsel on kapis puhtad pabertaskurätid ja kamm, toas ja õues mängimiseks sobivad riietus ja jalatsid, mis on:
lapsevanema poolt märgistatud
vastavad aastaajale ja ilmastikutingimustele
sobilikud toas- ja õuesoleku ajaks (vahetusriided – ja jalatsid, kummikud)
puhtad, terved (lukud; kingade, saabaste paelad jm) ning vastavad lapse kasvule
sisejalatsid on libisemiskindla tallaga ja kindlalt jalaspüsivad
kaitseks ereda päikese ja tuule eest (peakate)
sobilikud võimlemistunniks (puuvillane särk ja lühikesed püksid)
4.3.Rühma töötajad teevad koostööd lapsevanemaga tagamaks lastel tervisliku ja ohutu riietus (nt üleriietel ei ole pikki nööre, aasasid, takerduvat salli)


5. Mänguasjad:


5.1. Oma mänguasja kaasa võtmisel kehtib põhimõte „ma ei ole kade ja luban teistel ka mängida oma mänguasjadega“
5.2. Mänguasjal on tunnusmärk, mille järgi saab kindlaks teha selle omaniku
5.3. Kodust kaasavõetud mänguasjade eest lasteaiatöötajad ei vastuta
5.4. Lastel ei ole lubatud lasteaeda kaasa võtta mänguasju, mis on ohtlikud vaimsele või füüsilisele tervisele (sh nutiseadmed) või soodustavad agressiivset mängu


6. Toitlustamine ja lasteaiatasu:


6.1. Lapsi toitlustatakse 3x päevas ning päevatasu kehtestatakse vastavalt lasteaia hoolekogu otsusele
6.2. Lapsele on tagatud eakohane toit kolm korda päevas. Lapsevanema, eestkostja või hooldaja (edaspidi lapsevanem) ja direktoriga kokkuleppel võib  lapse söögikordi vähendada avaldusega muuta toidukordade arvu kuu aja lõikes, esitades avalduse vabastusega eelneva kuu viimaseks tööpäevaks. Avalduse blankett on saadaval Eliis keskkonnas. Toitlustamise korraldamiseks on vajalik teavitada lapse puudumisest või lasteaeda tulemisest hiljemalt puudumise samal tööpäeval kell 7.15, teatades sellest rühmatöötajale, lapse rühmatelefonile, üldtelefonile või e-lasteaia kaudu. Kui lapse puudumisest ei ole ette teatatud hiljemalt sama päeva kl 7.15, siis maksab vanem tasu terve toidupäeva.   

6.3. Lastevanemate poolt kaetava osa määr on 5 protsenti Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast ja hakkab kehtima õppeaasta algusest (01. septembrist).
6.4. Kui perest käib valla lasteaias kaks või enam last, on pere vabastatud lastevanemate poolt kaetava osa tasumisest alates teisest lapsest.
6.5. Igal aastal võetakse uus palga alammäär aluseks 01. septembrist kuni järgmise aasta 31. augustini.
6.6. Lasteaiamaks tuleb tasuda makseteatisele märgitud pangaarvele.
6.7. Enam kui kahekuulise võlgnevuse korral arvatakse laps lasteaia nimekirjast välja.
6.8. Infot toiduraha ja kohatasu kohta saab Põhja-Sakala vallavalitsuse raamatupidamisest, lasteaia direktorilt ja lasteaia kodulehelt.                                                                6.9.Vähekindlustatud pered saavad taotleda Põhja-Sakala valla sotsiaalnõunikult toetust lasteaiamaksu kulude katteks.

7. Turvalisuse tagamine:                                                                                                                            7.1. Õppekäigul või -reisil on rühmaõpetajal alati kaasas osalevate laste nimekiri. Lastele on seatud hoonest või territooriumilt väljaliikumise piirangud. Laste rühma hoonest ja territooriumilt lahkumine on lubatud koos lasteasutuse töötajaga lasteasutuse direktori loal. Õppekäigu ajal tänaval liigeldes on lapsed ja rühma töötajad helkurvestides.
7.2. Laste lahkumine lasteasutuse ruumidest ja territooriumilt lasteasutuse töötaja teadmata on keelatud. Päeva lõpus nii rühmast kui ka õuest last koju viies teavitatakse sellest rühma töötajat.
7.3. Vanemad, lasteasutuse töötajad ja lapsed sulgevad (panevad kinni) enda järel välisukse ja väravad, et tagada laste turvalisus.
7.4. Lasteaia territooriumile ja ruumidesse on keelatud tulla lemmikloomaga.
7.5. Lasteaia värava ette ei tohi parkida autosid, et tagada vajadusel sissepääs operatiivautodele.
7.6. Lasteasutuse õueala on motoriseeritud liiklusvahenditele suletud, va lasteasutust ja päevakeskust teenindavad transpordivahendid.
7.7. Lasteaia territooriumil ja siseruumides on mängu- ja võimlemisvahendid, mille konstruktsioon, mõõtmed ja pindade viimistlus vastavad lapse eale ja kasvule ning tagavad ohutu kasutuse. Mänguväljak kontrollitud ja hooldatud juhendite kohaselt.
7.8. Mänguväljaku- ja võimlemisatraktsioonidel viibivad lapsed täiskasvanu juuresolekul.
7.9. Kui laste õuesoleku ajal on ühel rühma töötajal põhjendatud vajadus minna osade lastega tuppa, peab teine rühma töötaja tagama ülejäänud rühma laste turvalisuse õuealal.
7.10. Jalgrattaga, tõukerattaga või rulluiskudega sõidul peavad lapsed kandma kiivrit ja soovitavalt ka põlve-, küünarnuki- ja randmekaitsmeid.
7.11. Lasteasutusse ei lubata tööle, kui töötaja terviseseisund võib kahjustada lapsi või teiste töötajate tervist. Direktoril on õigus saata haigusnähtudega töötaja koju.
7.12. Lapsed, vanemad ja lasteasutuse töötajad on kohustatud viivitamatult teavitama rühma töötajat, lasteasutuse direktorit või majandusjuhatajat laste ja lasteasutuse töötajate vaimset ja füüsilist turvalisust ohustavatest asjaoludest. Käitumisjuhised töötajale on LISA 1-s.
7.13. Lahkhelid rühmas olevate laste vahel lahendatakse õpetaja/ ja või abiõpetaja kaasabil. Lapsevanemal ei ole õigust võõraste lastega pahandada ega karistada.
7.14. Kui laps käitub agressiivselt teiste laste suhtes peab õpetaja või õpetaja abi sekkuma.
7.15. Lasteaia direktoril on õigus nõuda oma töötajatelt kirjalikku seletust tekkinud olukorrast.

 

8. Koostöö:


8.1. Hea koostöö lapsevanemate ja lasteaia vahel aitab kaasa lapse kohanemisele ja igakülgsele arengule
8.2. Kutsume lapse vanemat julgelt kaasa rääkima ja osalema meie lasteaia töös.
8.3. Lapsevanem jälgib oma lapse rühma infostendi ja Eliis.ee -s väljapandud infot ning lasteaia kodulehekülge.
8.4. Lapsevanem informeerib arusaamatustest või probleemidest lasteaias esmalt rühma töötajat. Lapsevanemal on õigus pöörduda abi saamiseks direktori või hoolekogu poole.
8.5. Lapsevanem teavitab oma kontaktandmete muutumisest esimesel võimalusel rühma õpetajat ja lasteaia direktorit.
8.6. Lapse sünnipäeva tähistamise viis lepitakse eelnevalt kokku rühma õpetajatega.
8.7. Lapse nime, fotode ja kunstitööde avaldamine lasteaia kodulehel, sotsiaalmeedias jm sõlmitakse vanemaga rühma töötaja poolt kirjaliku kokkuleppena. Lastelt ja vanematelt saadud info on konfidentsiaalne, selle töötlemisel sh selle kasutamisel ja edastamisel järgitakse isikuandmete kaitse seadust.
8.8. Lasteaed ei keela fotoaparaatidega või mobiiltelefoniga pildistamist/filmimist lasteaia üritustel. Lasteaed ei kontrolli lastevanemate poolt isiklikuks tarbeks tehtud piltide jagamist/kasutamist sh. sotsiaalmeedias ning ei vastuta sellega seonduvate probleemide eest. Lasteaed eeldab, et selline tegevus toimub vastavalt rühmas lastevanemate poolt kokku lepitud reeglitele.

Please activate JavaScript in your browser.

» Sitemap